Dişli İmalatı

22.02.2023
Dişli İmalatı

Dişli imalatı nasıl yapılır? Dişlilerin sağladığı kolaylıklar nelerdir? En iyi dişli imalatı yapan firma hangisidir? Bütün sorularınızın yanıtlarını burada bulacaksınuız.

Zincir Dişli Nedir

Zincir dişlisi, küçük bisikletlerden üretim tesislerinde bulunanlar gibi büyük makinelere kadar bir dizi makinede önemli bir bileşendir. Esasen zincirin dişleriyle kenetlenen dişlere sahip bir tekerlektir, bu da bir tahrik tekerleği olarak hareket etmesini ve iki şaft arasında tork iletmesini sağlar.

Zincir dişlisinin çeşitli avantajları vardır. Birincisi, ucuz ve yapımı ve kurulumu kolaydır, bu da çok çeşitli uygulamalara olanak tanır. Ayrıca, birden fazla yönde harekete izin verdikleri için oldukça kullanışlıdırlar ve makineleri kontrol ederken daha fazla esneklik sağlarlar. Elbette zincir dişlileri, güvenli ve işlevsel olmaları için düzenli bakım gerektirir; ancak genel olarak günümüzde makine yapımında devrim yaratan çok yönlü mühendislik parçalarıdır.

Dişli İmalatı Nasıl Yapılır

Üretim sürecindeki küçük bir yanlış hesaplama feci sonuçlara yol açabileceğinden, zincir dişlisi üretmek hassasiyet ve beceri gerektirir. Temelde zincir dişlisi üretimi, metali kullanım için gereken doğru dişli şekillerine dönüştürmek için çeşitli kesme, şekillendirme ve sabitleme araçlarının kullanılmasını içerir. Şu anda iki ana yaklaşım kullanılmaktadır: işleme ve damgalama. İşleme, daha büyük bir parça veya bloktan hammadde bölümlerini çıkararak istenen bir şekil oluşturmayı içerir.

Öte yandan, damgalama, malzemeleri önceden belirlenmiş dişli şekillerine bastırmak için özel olarak yapılmış kalıplar ve zımbalar kullanır. Bu, özellikle otomobil parçaları gibi büyük ürün serilerini talaşlı imalattan daha hızlı ve daha uygun maliyetli üretirken yararlıdır. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, başarılı bir üretim için hem başlangıç malzemesinin kalınlığının hem de istenen ürün profilinin doğru ölçülmesi şarttır.

Ankara’da En İyi Dişli İmalatı Yapan Firma

Dişli imalatının ve kalitesinin ne kadar önemli olduğunu vurguladık. Bütün bu nedenlerden dolayı, üretim için anlaşacağınız firmayı da iyi seçmeli ve bütün detayları görüşmelisiniz.

Ostim Zincir kalite konusunda kendisini kanıtlamış nadir firmalardan birisidir. Sahip olduğumuz yetkinlik ve tecrübe ile muhteşem kalitede sıfır sorunlu dişli imalatı yapmaktayız.

Detaylar ve bilgi için aşağıdaki iletişim kanalını kullanmanız yeterli.

Teklif Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.